Żłobek w gminie Słupno najważniejszym wydarzeniem w regionie w roku 2015!

Mieszkańcy gminy Słupno mają powody do dumy! W plebiscycie „Z Tumskiego Wzgórza”, organizowanym przez redakcję „Tygodnika Płockiego”, jego czytelnicy uznali otwarcie żłobka w gminie Słupno za najważniejsze wydarzenie w regionie w 2015 r. Nasza gmina pokonała wszystkich (było ich aż dziewięciu) konkurentów w kategorii „W regionie” i wyróżniona została główną nagrodą. Dziś, 1 kwietnia, podczas uroczystej gali w Domu Technika w imieniu wójta gminy Słupno Marcina Zawadki nagrodę – pamiątkowy miedzioryt – odebrała zastępca wójta gminy Agnieszka Ruclak.

– Jestem niezmiernie szczęśliwy, że otrzymaliśmy to prestiżowe wyróżnienie. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy głosowali w plebiscycie i pracownikom jednostek organizacyjnych gminy, którzy włożyli dużo pracy w to, by żłobek był dziś przyjaznym miejscem dla maluchów i wizytówką gminy. Ale przede wszystkim dziękuję Radzie Gminy za to, że wsparła mnie w realizacji tego przedsięwzięcia – powiedział, nie kryjąc emocji, wójt naszej gminy Marcin Zawadka, który do Domu Technika przybył już po ceremonii wręczenia nagród, prosto ze spotkania z mieszkańcami Cekanowa.

Przypomnijmy, że żłobek w Słupnie jest pierwszą tego typu placówką na Mazowszu uruchomioną w gminie wiejskiej. Zaczął działalność we wrześniu ubiegłego roku i mieści się w budynku Samorządowego Przedszkola „Niezapominajka”.

Wójt gminy Marcin Zawadka z główną nagrodą w plebiscycie „Tygodnika Płockiego”.

Zastępca wójta gminy, Agnieszka Ruclak, tuż po odebraniu nagrody – pamiątkowego miedziorytu. W tle stoją przedstawiciele wszystkich gmin, które otrzymały nominację w kategorii „W regionie”.

Za: slupno.eu