Mieszkańcy chcą odwołania rady?

XX sesja (35)Niewątpliwie bohaterami wczorajszej sesji Rady Gminy w Słupnie byli mieszkańcy gminy, którzy wypełnili szczelnie wszystkie miejsca dla publiczności oraz korytarz przed salą obrad. Przyglądali się bacznie obradom i żywo reagowali na, najczęściej skandaliczne ich zdaniem, zachowania radnych opozycyjnych. Sesja trwała 10 godzin i pomimo tak długiego czasu szeregi

zatroskanych o los gminy mieszkańców nie stopniały do samego końca. Gdy jedni odchodzili pojawiali się nowi. Radni opozycyjni związani z PSL odrzucili ponownie przedłożoną przez wójta uchwałę porządkującą WPF 2015-2020, natomiast uchwałę związaną ze zmianami w budżecie na 2015 rok nie zdążono poddać pod głosowanie ze względu na przerwaną przez przewodniczącą sesję. Dalsza część obrad ma się odbyć 7 stycznie, lecz bezpowrotnie utracono szansę na uzyskanie części tegorocznych subwencji.

Publiczność wyraziła swoją ocenę obrad nazywając postawę opozycyjnych radnych związanych z PSL jako skandaliczną, pozbawioną odpowiedzialności za losy gminy, nieliczącą się z mieszkańcami gminy. Co bardziej krewcy mieszkańcy porównali nawet zachowanie opozycji do zachowania rodem z sekty. Wielu żądało rozwiązania rady i rozpisania nowych wyborów.

Cała sprawa odbiła się też echem w regionalnych mediach, które wyjątkowo licznie były obecne na wczorajszej sesji.

DK