Wybory prezydenckie w gminie Słupno – I tura

urna2Bazując na oficjalnych wynikach wyborów prezydenckich, opublikowanych przez PKW, podajemy wybrane dane z obszaru naszej gminy.

Największą ilość głosów uzyskali kandydaci: Andrzej Duda – 34,36% (1008 głosów); Bronisław Komorowski – 32,24% (946); Paweł Kukiz – 22,60% (663); Janusz Korwin-Mikke – 3,34% (98).

Andrzej Duda zdobył pierwsze miejsce w lokalach wyborczych w: Liszynie, Mijakowie i Mirosławiu.

Bronisław Komorowski zdobył pierwsze miejsce w lokalach wyborczych w: Bielinie, Nowym Gulczewie (obydwa lokale), Cekanowie i Słupnie (obydwa lokale).

Frekwencja w całej gminie Słupno wyniosła 52,83%. Najwyższą frekwencję zanotowano w lokalu wyborczym nr 6 w Nowym Gulczewie – 64,85%; najniższą frekwencję odnotowano w lokalu wyborczym nr 4 w Mirosławiu – 42,86%.

Pełne dane dostępne na stronie PKW>>>

***

Wartym odnotowania jest słaby wynik kandydata PSL, który uzyskał w naszej gminie poparcie rzędu 2.15 % (63 głosy) plasując się dopiero na 6 pozycji. Dla przykładu, w obydwu lokalach wyborczych w Słupnie, kandydat ludowców otrzymał po 3 (trzy) głosy. Gdy zestawimy ten wynik choćby z liczbą radnych gminnych i powiatowych z list tej partii mieszkających w Słupnie, wynik ten będzie zapewne jeszcze większym zaskoczeniem.