Czwarta rocznica funkcjonowania naszej strony

Baner - gminaMiło nam pinformować naszych Czytelników, iż dzisiaj mijają równo cztery lata od uruchomienia naszej strony. Pierwszy wpis miał miejsce 2 listopada 2010 roku i od tamtej pory rozpoczęliśmy systematyczne zamieszczanie informacje z naszego gminnego podwórka. Jak widać we wpisach, głównym polem naszego zaintersowania jest samorząd gminny, ale nie tylko. Regularnie informowaliśmy o pracach rady, zamieszczając np. relacje z posiedzeń, pisaliśmy też o ważnych wydarzeniach dołączając fotorelacje. Nie brakowało także wiadomości spoza terenu gminy, które w jakiś sposób wiązały się z szeroko pojmowaną tematyką samorządową. Na naszą skrzynkę pocztową docierały czasami listy od czytelników informujących nas o zdarzeniach, proszących o interwencję lub wyjaśnienie niezrozumiałych dla postronnych obserwatorów niuansów samorządowych. Zawsze też staraliśmy się być obiektywni.

Z dużą satysfakcją obserwujemy stały przyrost liczby osób odwiedzających naszą stronę. Już po pierwszym miesiącu działalności w 2010 roku mogliśmy się pochwalić liczbą 100 niepowtarzalnych użytkowników i 1143 odsłonami. Dla porównania, w październiku br. odwiedziło naszą stronę 1321 użytkowników i zanotowaliśmy 6645 odsłony. Nie zapominajmy przy tym, że jest to strona adresowana głównie do osób związanych z gminą Słupno, która liczy niespełna 7 tysięcy zameldowanych mieszkańców (można tu dodać jeszcze kilkaset osób mieszkających w gminie a niezameldowanych), a dostęp do internetu nie jest jeszcze w naszej gminie powszechny.
Reasumując, nie brakuje nam zapału do kontynuacji tego skromnego dzieła, mamy przy tym nadzieję, że projekt wgminieslupno.pl stanowi realny wkład w budowę samorządu służącego mieszkańcom.
admin
(Dariusz Kępczyński)