Komisarz Wyborczy powołał terytorialne komisje wyborcze

W poniedziałek 22 września Komisarz Wyborczy w Płocku ogłosił składy terytorialnych komisji wyborczych. Składają się one maksymalnie z 9 członków i mają za główne zadanie przyjmowanie zgłoszeń list kandydatów na radnych i wójtów. Dla części komisji konieczne było przeprowadzenie losowania gdyż komitety zgłosiły większą od ustawowej ilość kandydatów. Tak było też w przypadku składu gminnej komisji w Słupnie, do której  zostało zgłoszonych łącznie 10 kandydatów. W losowaniu mogli uczestniczyć pełnomocnicy zarejestrowanych komitetów wyborczych, z gminy Słupno obecny był pełnomocnik komitetu „Wybieramy Naszą Gminę”.

Składy osobowe komisji są dostępne na stronie komisarza wyborczego w Płocku, skład komisji w Słupnie znajduje się w załączniku nr 23: http://plock.pkw.gov.pl/g2/oryginal/2014_09/862448f0165d8dfb1f5adf061dbe3f2f.pdf

Jeszcze w tym tygodniu komisje powinny się zebrać w celu ukonstytuowania, czyli wyboru przewodniczącego i zastępcy. W najbliższy poniedziałek Komisarz Wyborczy w Płocku przeprowadzi szkolenia dla członków komisji i następnie rozpoczną już swoją pracę, a więc przyjmowanie zgłoszeń list kandydatów ubiegających się o mandaty w tegorocznych wyborach samorządowych.

DK

Reklamy