Powakacyjna sesja Rady Gminy w Słupnie – gdzie się odbędzie?

Sala obrad 2

W dniu 5 września (piątek) o godzinie 10:00 rozpocznie się posiedzenie Rady Gminy w Słupnie. Miejscem posiedzenia będzie Warszawa, a konkretnie Sejm RP. Zawiadomienie o sesji wraz ze szczegółowym programem obrad dostępne jest pod adresem: http://www.slupno.eu/index.php/pl/the-news/812-xxxix-sesja-rady-gminy-w-supnie 

***

Z przykrością informuję Czytelników, iż tym razem nie będzie na naszej stronie relacji z posiedzenia, gdyż piszący te słowa nie będzie w nim uczestniczył.

Zwołanie zwykłego posiedzenia rady, z porządkiem obrad typowo roboczym, w odległej o 100 kilometrów Warszawie uważam za niepotrzebne (angażujące zbyt dużo czasu uczestników), a ze względu na różnego typu ograniczenia nie dla wszystkich dostępne. Nie wiem zresztą jaki jest cel tego wyjazdu, jest podobno zorganizowany na zaproszenie jednego z posłów. Do tego typu obrad służy sala w Urzędzie Gminy Słupno, dysponująca odpowiednim zapleczem administracyjnym, i co równie ważne, z łatwym dostępem dla mieszkańców zainteresowanych tematyką obrad.

Jestem zdania, że zwiedzanie siedziby Sejmu może być interesujące, ale powinno odbywać się przy okazji zwykłego wyjazdu, a w wyjątkowej sytuacji, w połączeniu z sesją o charakterze nadzwyczajnym a nie roboczym.

Dariusz Kępczyński

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Słupno