Rodzinna atmosfera, sąsiedzkie spotkania – poznajemy się na pikniku w Borowiczkach-Pieńkach

Piknik - balonOrganizatorzy tegorocznego pikniku w Borowiczkach-Pieńkach znów mogą być z siebie dumni. Sołtys i Rada Sołecka, bo to oni byli gospodarzami, nie szczędząc wysiłku i pomysłowości, zadbali o wszystkie detale. A że dali się już od dobrej strony poznać wcześniej, mieszkańcy  ufni w dobrą organizację całymi rodzinami przybyli na wspólną zabawę.

Piknik - Maryla

Piknik - zaplecze

Piknik - zaplecze3

Specjalnie udostępniony na tę okoliczność przestronny namiot skutecznie chronił przed słabnącymi na szczęście opadami.

Piknik - pod namiotem

Piknik - pod namiotem2

Jeszcze w ostatnich kroplach deszczu radny z Borowiczek-Pieniek rozpoczął spotkanie witając w imieniu organizatorów wszystkich przybyłych gości. Podziękował na wstępie sołtys Mariannie Szczypniewskiej, członkom rady sołeckiej: Iwonie Łukasiak, Iwonie Więcek i Marcinowi Politowi oraz paniom Agnieszce Kanigowskiej i Agnieszce Kępczyńskiej, panom Darkowi Więckowi i Januszowi Szczypniewskiemu za trud przygotowanie dorocznej imprezy integracyjnej. Podziękowanie zostało przypieczętowane gromkimi brawami ze strony gości – był to pierwszy zwiastun dobrej atmosfery. Po oficjalnym rozpoczęciu nadszedł czas na wypełnienie programu, który był zresztą bardzo bogaty.

Piknik - nagrody

Na początku były konkursy dla najmłodszych wraz z sympatycznymi nagrodami. Po zakończeniu części konkursowej, gdy łaskawe słoneczko zaczęło osuszać pozostałości po deszczu, milusińscy z wielką ochotą postanowili wypróbować zainstalowane na placu zabaw urządzenia.

Piknik - grill

W między czasie kuchnia polowa zaczęła serwować smakowitą grochówkę oraz kiełbaski i karkówkę z grilla. Tak więc przy aromatycznych smakołykach, ciepłej herbacie i kawie uczestnicy rozpoczynali rozmowy – jedni wspominając wspólnie przeżyte chwile inni zapoznając się z sąsiadami, którzy od niedawna zamieszkali w na tym terenie.

Piknik - lina2

Oczywiście ważnym punktem były zmagania przy przeciąganiu liny, w którym zmierzyły się reprezentacja kobiet i mężczyzn. Tym razem, po zażartym boju, obydwie reprezentacje wyszły zwycięsko gdyż sędzia ogłosił remis. Gdy atmosfera robiła się coraz bardziej rodzinna przyszedł czas na konkurs dla dorosłych z wiedzy o naszej miejscowości. Padały pytania o liczbę mieszkańców, nazwiska reprezentantów oraz inne szczególiki z sołeckiego podwórka.

Piknik - lawenda2

Tak więc w doskonałych humorach goście dotarli do kolejnego punktu jakim była prezentacja miejscowej plantacji lawendy „Przystanek Lawenda”. Państwo prowadzący tę plantację opowiadali o zaletach lawendy, jej odmianach oraz uprawie i powstających w jej wyniku produktach.

Piknik - nagłośnienie

Czas między poszczególnymi punktami programu wypełniała sympatyczna muzyka, będąca wstępem do zabawy tanecznej w świetlicy, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Idącym na piknik towarzyszył deszcz i smętna pogoda, w drodze powrotnej zaś dobry humor i poczucie wspaniale spędzonego czasu. Oczywiście nie zabrakło pytań, czy za rok też będzie taka impreza.

DK

Piknik - Marcin

Po trudzie wielogodzinnej krzątaniny, krótki moment na posiłek.

Więcej zdjęć na Facebooku.