Światłowodowa sieć szerokopasmowa dla Mazowsza

Samorząd Województwa Mazowieckiego rozpoczął realizację projektu budowy szerokopasmowej sieci światłowodowej na terenie Mazowsza, o przewidywanej długości 3680 km.

Zadanie pod nazwą „Internet dla Mazowsza” ma na celu zapewnienie dostępu do internetu dla wszystkich mieszkańców naszego województwa, co stanie się to dzięki doprowadzeniu światłowodów do każdego sołectwa. Zbudowana w ten sposób sieć będzie udostępniana operatorom komercyjnym, którzy dzięki takiemu zapleczu będą mogli świadczyć m.in. usługi dostępu do internetu praktycznie dla każdego chętnego. Więcej, m.in. o parametrach technicznych oraz innych szczegółach całego zadania możemy przeczytać na internetowej stronie Mazowsza>>> .
Od Redakcji: cieszymy się z perspektywy dotarcia           z naszym niezależnym serwisem gminnym do tych mieszkańców, którzy z przyczyn braku dostępnej infrastruktury, nie mogą jeszcze za pośrednictwem naszej strony na bieżąco śledzić gminnych aktualności.
D.K.
(Na zdjęciu widoczna jest reklama naszej strony znajdująca się w centrum Słupna – chcemy docierać do wszystkich mieszkańców gminy Słupno!)

 

Reklamy