Wzorcowy festyn w Borowiczkach-Pieńkach

Sobotni festyn w Borowiczkach-Pieńkach śmiało można zaliczyć do wyjątkowo udanych. Dopisała zarówno pogoda jak i licznie przybyli mieszkańcy. Na początku przedstawiciele rady sołeckiej dokonali symbolicznego otwarcia nowego placu zabaw dla dzieci, który przez cały dzień cieszył się niesamowitą wręcz popularności wśród maluchów. Następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Liszynie, pod opieką swoich nauczycieli, przedstawiły sympatyczny program artystyczny, wyraźnie nawiązujący do wakacyjnej tematyki. Pani Dyrektor SP Liszyno wraz z praktycznie całym gronem nauczycielskim i pozostałymi pracownikami zachęcała gorąco rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną tej placówki. Później przyszła kolej na przedszkolaki wraz z ich wychowawcą, których występ był doskonałą okazją do poinformowania mieszkańców, iż już od września rozpocznie działalność przy SP Liszyno, filia Przedszkola w Słupnie. Są jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 lat.
Kolejnym etapem były konkursy i zabawy dla młodszych i starszych a także wspólna biesiada przy grochówce, pieczonych kiełbaskach i cieście z własnego wypieku. Nie zabrakło oczywiście miłej dla ucha muzyki, przy której biesiadnicy bawili się do późnych godzin nocnych.

Należy przy tej okazji stwierdzić bezsporny fakt, iż aby zorganizować i przeprowadzić imprezę z takim rozmachem, mając niewielkie środki finansowe, potrzebne jest grono osób wyjątkowo zaangażowanych.
Piszący te słowa, z wielką satysfakcją pragnie wymienić zacne grono organizatorów:
Rada Sołecka pod przewodnictwem sołtysa, w składzie: Pani Iwona Więcek, Pani Iwona Łukasiak, Pan Marcin Polit, Pan Tomasz Wiktorowski, następnie, sołtys Pani Marianna Szczypniewska wraz z rodziną, Pan Dariusz Więcek – zorganizował nagłośnienie, muzykę i oświetlenie, Panie które piekły ciasto i pomagały organizatorom. Nie zabrakło również sponsorów spośród mieszkańców Borowiczek-Pieniek, którzy udzielili wsparcia finansowego. Jeśli kogoś pominęliśmy, tym większa dla niego zasługa!
Galerię zdjęć można obejrzeć na Facebooku>>>.
Redakcja
 

 

Reklamy