Śmieci i oświetlenie – interwencje mieszkańców

Do naszej redakcji dotarł list mieszkańca Słupna, który wspomina zalegające śmieci przy ul. Zielnej w Słupnie. Stały tam do niedawna pojemniki na odpady segregowane, ale jak widać na nadesłanym zdjęciu, nad całą sprawą nikt nie potrafił zapanować.
Możemy tu pocieszyć naszych czytelników, iż rozpoczęty program segregacji odpadów u źródła powinien zaradzić tego typu niedogodnościom. Nasz czytelnik słusznie nazwał takie widoki nie najlepszą wizytówką gminy. Dobrze się więc stało, że zrezygnowano ze wspólnych pojemników na rzecz segregacji u źródła – gmina Słupno jest pionierem przy wprowadzaniu tego rozwiązania.
Co prawda, na początku nie obyło się bez problemów, gdyż jak informowali nas czytelnicy, do kilku miejscowości nie dotarły zapowiadane pojazdy, mające odbierać worki z posegregowanymi odpadami. Radni i sołtysi interweniowali w tej sprawie na sesji, uzyskując zapewnienie od przedstawicieli Związku Gmin, że wynajęta firma nadrobi zaległości i będzie teraz pod szczególnym nadzorem.
O programie tym pisaliśmy pod datą 31.01.2013 i w relacji z sesji z dnia 5.02.2013.
Inną sprawą poruszoną przez naszego czytelnika jest oświetlenie uliczne w Słupnie, które zdaniem mieszkańców nie funkcjonuje zgodnie z przyjętymi zasadami. Oto fragment listu do naszej redakcji w tej sprawie:
„Proszę też o interwencję w innej sprawie. Wszyscy wiedzą, że został zmieniony czas na tzw. „zimowy”. Wszyscy ale nie urzędnicy w gminie Słupno. Chodzi mi o czas palenia się latarni na ulicach min. Miszewskiej, Zielnej, Piaski. Światło gaśnie o godz. 23-ej. Wracając z pracy po 2-ej zmianie od przystanku przy Zajeździe idziemy w ciemnościach. Zgłaszałam ten problem Pani urzędniczce 29.10.2012 i do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło. Nie wiem jaka jest procedura zmiany czasu zapalania się latarni ale przez tydzień można było chyba tę sprawę załatwić. Taki problem jest zawsze, ilekroć zmienia się czas. Podatki tylko musimy płacić regularnie.”
Z informacji posiadanych przez redakcję wynika, że światła uliczne powinny się tam świecić do godz. 24:00, czy coś się zmieniło?
Redakcja